×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

PSL pyta: ile pieniędzy "zmarnotrawił" Obajtek będąc szefem ARiMR?

Autor: PAP 17 marca 2021 11:29

PSL pyta: ile pieniędzy "zmarnotrawił" Obajtek będąc szefem ARiMR? Daniel Obajtek, były prezes ARiMR

Ile pieniędzy z naszych podatków "zmarnotrawił" Daniel Obajtek będąc prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a później zajmując kolejne stanowiska - pytali politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Poseł Stefan Krajewski zwracał uwagę na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie na ukazujące się coraz bardziej "bulwersujące" informacje o tym, ile pieniędzy obecny prezes PKN Orlen, dawniej prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniel Obajtek zarobił dzięki zajmowanym funkcjom.

"Dzisiaj chcielibyśmy zapytać, ile pieniędzy z naszych podatków, naszych pieniędzy - wszystkich Polek i Polaków - zmarnotrawił Daniel Obajtek będąc prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a później zajmując kolejne stanowiska" - oświadczył Krajewski.

Poseł dodał, że w ubiegłym roku zapytał Ministerstwo Rolnictwa, ile pieniędzy kosztowały podejmowane decyzje dotyczące zwolnień w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji i innych instytucjach rolniczych. Jak poinformował, otrzymał odpowiedź, że wypłacono ponad 2 mln zł w ramach odszkodowań w ARiMR, a w sumie zostało wypłaconych ponad 3 mln zł.

"Nie może być tak, że prezes największej agencji płatniczej w Europie robi czystki polityczne, bo ponad tysiąc osób zostało zwolnionych z tej instytucji, tylko dlatego, że nie zostali zatrudnieni przez Prawo i Sprawiedliwość" - powiedział Krajewski.

Zdaniem rzecznika PSL Miłosza Motyki "ta skandaliczna sprawa ma dwa wymiary". "Pierwszy wymiar to traktowanie pieniędzy publicznych i wyrzucanie ich w błoto przez +Don Orleone+ jak kolokwialnie nazywany jest Daniel Obajtek. I tak naprawdę te polityczne zabawy, którymi był obdarzany przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, które spowodowały utratę kilku milionów złotych" - zaznaczył Motyka.

W jego ocenie, "wszyscy straciliśmy na politycznych grach Daniela Obajtka, które koncentrowały się tylko na tym, aby do agencji jemu podległej trafiali 'sami swoi', politycy z politycznego nadania PiS".

Według Motyki, drugim wymiarem był wymiar etyczny i moralny. "Daniel Obajtek podejmując te decyzje po prostu łamał prawo, działał bezprawnie, łamał Kodeks pracy, co potwierdzają wyroki sądów" - zauważył rzecznik PSL

"Będziemy pytać Ministerstwo Rolnictwa o to, ile pieniędzy straciło państwo polskie, wszyscy podatnicy w wyniku bezprawnych działań prezesa Obajtka" - zapowiedział Motyka. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI