×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

PSL krytykuje: Rolnicy potrzebują wsparcia a nie holdingu spożywczego

Autor: PAP 30 marca 2022 14:16

PSL krytykuje: Rolnicy potrzebują wsparcia a nie holdingu spożywczego PSL: Rolnicy potrzebują realnego wsparcia zamiast holdingu spożywczego/ fot. shutterstock

Rolnicy potrzebują realnego wsparcia i zmian, a nie gabinetowych pomysłów jak powołanie holdingu rolno-spożywczego - ocenia PSL. Zdaniem ludowców Krajowa Grupa Spożywcza to kolejny projekt polityczny, o którym za chwilę "pewnie będziemy mówić w czasie przeszłym".

We wtorek Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP) oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) podpisały umowę przekazania nadzoru właścicielskiego nad siedmioma spółkami z branży rolno-spożywczej. Pozwoli to MAP sfinalizować proces tworzenia holdingu rolno-spożywczego pod nazwą Krajowa Grupa Spożywcza (KGS).

Krajewski: Holding spożywczy to kolejny projekt, o którym będziemy mówić w czasie przeszłym

Odtrąbiono kolejny "sukces" dotyczący tym razem Krajowej Grupy Spożywczej - oświadczył w środę w Sejmie Stefan Krajewski (PSL). "Pewnie mógłby być to sukces, gdyby przez lata budowano faktycznie holding spożywczy, grupę spożywczą - nieważne, jak to się ma nazywać - ale gdyby zadbano o to, żeby kluczowe spółki w skład tej grupy weszły" - dodał na konferencji prasowej.

Poseł ocenił, że KGS to "kolejny projekt polityczny, o którym za chwilę pewnie będziemy mówić w czasie przeszłym".

"Rolnicy potrzebują realnego wsparcia, potrzebują zmian. Mówimy o drożyźnie która postępuje, mówimy o braku wsparcia dla rolników, czy chociażby dopłat do nawozów" - podkreślił Krajewski.

Natomiast rzecznik PSL Miłosz Motyka oświadczył, że rolnicy po raz kolejny słyszą ze strony PiS obietnice, a "fakty są nieubłagane". "Ostatnie siedem lat to 124 tys. zlikwidowanych gospodarstw, to 124 tys. dramatów" - powiedział.

Według niego partia rządząca nie ma żadnej recepty na problemy rolników. Podkreślił też, że PSL swoje rozwiązania przedstawiło w postaci projektów ustaw, takich jak chociażby dopłaty do nawozów.

"My dzisiaj chcemy rozmawiać o sytuacji w sektorze rolno-spożywczym z rolnikami, a PiS zostaje w swoich gabinetach" - zaznaczył Motyka.

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował we wtorek, że KGS powstanie w oparciu o Krajową Spółkę Cukrową (KSC), a w ciągu siedmiu dni projekt uchwały w sprawie KGS trafi pod obrady Rady Ministrów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI