Protest Greenpeace na gmachu Ministerstwa Środowiska

Autor: PAP 03 sierpnia 2020 12:33

Protest Greenpeace na gmachu Ministerstwa Środowiska Na gmachu Ministerstwa Środowiska odbył się protest Greenpeace/ fot. shutterstock

Trwa protest Greenpeace na gmachu Ministerstwa Środowiska w Warszawie. Kilkunastu działaczy znajduje się na dachu budynku. Na miejscu są policyjni negocjatorzy. Akcję zabezpiecza straż pożarna.

W poniedziałek 11 aktywistów organizacji Greenpeace wspięło się na dach Ministerstwa Środowiska i rozwiesiło olbrzymi baner z napisem "Stop dewastacji! Czas na ochronę" oraz z wizerunkiem, który ma przedstawiać szefa resortu Michała Wosia wycinającego drzewo.

Krzysztof Cibor z Greenpeace wyjaśnił, że w ten sposób aktywiści domagają się objęcia ochroną wszystkich starych, cennych polskich lasów. Ponadto krytykują ministra środowiska za to, że - jak twierdzą - "nie zajmuje się ochroną przyrody, tylko realizuje rabunkową politykę szefów koncernu Lasy Państwowe".

Minister Woś odpowiedział na Twitterze, że w ostatnich 10 latach powierzchnia lasów w Polsce wzrosła o 188,5 tys. ha, przybyło o 25 proc. drzew w wieku ponad stu lat. Poinformował, że całkowicie wyłączone z wycinek jest 530 tys. ha lasów. Dodał, że Parki Narodowe zajmują łącznie 317 tys. ha.

Krzysztof Cibor z Greenpeace zapewnił PAP, że aktywiści nie zamierzają opuścić budynku, będą kontynuowali protest.

Młodszy aspirant Robert Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji poinformował PAP, że na dachu ministerstwa znajdują się policyjni negocjatorzy i rozmawiają z protestującymi.

Aspirant sztabowy stołecznej PSP Łukasz Płaskociński przekazał, że na ulicy przed budynkiem ministerstwa 4 zastępy strażaków zabezpieczają akcję policji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI