Producenci owoców protestowali w Kraśnikuwww.sadyogrody.pl/PolsatNews - 16 lipca 2018 12:39


W Kraśniku (woj. lubelskie) odsłonięty został pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Przemówienie Mateusza Morawieckiego zagłuszył protest sadowników. Rolnicy w piątek protestowali w stolicy. W niedzielę chcieli zwrócić uwagę na trudną sytuację producentów podczas wizyty szefa rządu - podaje PolsatNews.

Uroczystości zakłócali zgromadzeni licznie wokół barierek okalających miejsce uroczystości protestujący rolnicy, głównie producenci owoców. Trzymali ze sobą transparenty: "Protest malinowy. Tak dalej być nie może. Ceny płacone za skupowane maliny to 50 proc. poniesionych kosztów. Żądamy rekompensat", "Wy ludziom nie musicie dawać, tylko przestańcie im zabierać", "Żądamy ograniczenia importu owoców z zagranicy", "Za naszą pracę chcemy godnej zapłaty", "Niszczycie polskie rolnictwo". Okrzyki i dźwięk syren, które mieli ze sobą protestujący rolnicy zagłuszały m.in. wystąpienie premiera.

Mateusz Morawiecki stwierdził, że grabieżcze prywatyzacje doprowadziły do tego, że firmy przetwórstwa rolnego zostały wyprzedane w obce ręce i obcy kapitał, który dzisiaj kontroluje na przykład przetwórstwo i koncentraty jabłek i innych owoców, twardych i miękkich, powoduje, że my dzisiaj jesteśmy w trudnym położeniu.

Więcej: PolsatNews.