Problemy z wydawaniem wiz się przeciągają

Autor: money.pl 21 lutego 2022 08:59

Problemy z wydawaniem wiz się przeciągają Po ponad miesiącu przywrócono możliwość składania przedpłat na wizy w konsulatach we Lwowie i Łucku. / fot. shutterstock

W styczniu i w lutym sygnalizowaliśmy zamieszanie z przedłużającym się wyborem operatora wizowego dla Ukraińców chcących podjąć pracę w Polsce. Niestety problem zaczynają odczuwać polscy sadownicy i rolnicy, którzy mają problem ze ściągnięciem pracowników zza wschodniej granicy - informuje money.pl.

Pracownicy z Ukrainy nie otrzymują w terminie wiz z pozwoleniem na pracę

Przedpłaty na wizy w konsulatach

Po ponad miesiącu przywrócono możliwość składania przedpłat na wizy w konsulatach we Lwowie i Łucku. Nadal nie ma takiej możliwości w punktach wizowych w Łucku, Tarnopolu, Równem, Winnicy, Czerniowcach, Chmielnickim i Żytomierzu.

Konflikt na Ukrainie może sparaliżować wydawanie wiz

Francusko-polskie konsorcjum, w którego skład wchodzi TLScontac i Personal Service, podpisało umowę na uruchomienie obsługi wizowej 7 lutego. Nowy operator ma 2 miesiące na pełne uruchomienie usługi firmy. Niestety polscy rolnicy nie mogą czekać.

Brakuje ludzi do pracy

- Zaczynamy prace wiosenne w sadach. Dramatycznie brakuje ludzi. Nie jesteśmy w stanie obrobić naszych gospodarczych tematów. Z rynku polskiego nie jesteśmy w stanie pozyskać wystarczającej liczby pracowników – mówi money.pl rolnik i sadownik Witold Piekarnik.

Nowy operator wiz musi uruchomić usługę do początku kwietnia.

Więcej na money.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI