Prezydent: trzymamy kciuki za kandydaturę J. Wojciechowskiego na komisarza ds. rolnictwa

Autor: PAP 17 września 2019 11:06

Prezydent: trzymamy kciuki za kandydaturę J. Wojciechowskiego na komisarza ds. rolnictwa Andrzej Duda, prezydent

Trzymamy kciuki za kandydaturę Janusza Wojciechowskiego na europejskiego komisarza ds. rolnictwa. A potem będziemy trzymali kciuki, aby udało się wyrównać te dopłaty bezpośrednie w następnej perspektywie do średniej europejskiej - mówił prezydent Andrzej Duda podczas Dożynek Prezydenckich w Spale.

"Przede mną nasz kandydat na komisarza europejskiego właśnie do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski. Drogi Januszu, będziemy trzymali kciuki najpierw za twoje powodzenie w wyborach komisji europejskiej po to, żebyś ostatecznie tym komisarzem ds. rolnictwa został. A potem będziemy trzymali kciuki, aby udało się wyrównać te dopłaty bezpośrednie w następnej perspektywie do średniej europejskiej. To jest wielkie zadanie nasze wobec naszych rolników, które od dawna jest obiecywane, a które do tej pory nie zostało zrealizowane przez kolejne ekipy, które rządziły, kiedy były ustalane perspektywy" - mówił Duda w niedzielę w Spale (Łódzkie).

Wyraził nadzieję, że wreszcie uda się je zrealizować. "Bardzo na to liczymy i z całą pewnością wszyscy będziemy ten proces wspierali. Aby polski rolnik wreszcie był w Europie traktowany sprawiedliwie, tak jak inni rolnicy w krajach Unii Europejskiej. Nie mam żadnych wątpliwości, że komu jak komu, ale polskiemu rolnikowi to się należy. Polskiemu rolnikowi, który wspiął się na takie wyżyny tej wielkiej sztuki, jaką jest rolnictwo, że dzisiaj już śmiało konkuruje na europejskim rynku mimo tego, że dostaje niższe dopłaty. To jest państwa wielka zasługa" - podkreślił prezydent.

"Wierzę w to głęboko, że kiedy te dopłaty wreszcie zostaną wyrównane będziecie absolutnie przodować w Unii Europejskiej pod każdym względem - plonów, ich wydajności, gospodarstw, ich wyposażenia, infrastruktury. Nie mam żadnych wątpliwości, że jesteście fenomenalnymi gospodarzami, którzy radzili sobie w najtrudniejszych warunkach. Życzę pomyślnego następnego roku, by nie dotknęła was żadna klęska żywiołowa, by plony były wspaniałe (...) życzę także powodzenia w rodzinach (...) byście mieli jak najlepszych włodarzy i na tym poziomie lokalnym i na poziomie regionalnym i centralnym, którzy rozumieją, co to znaczy odpowiedzialność za sprawy polskiej wsi" - dodał Andrzej Duda. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI