Prezydent: Polska jest liczącym się producentem żywności na świecie

Autor: PAP 03 czerwca 2020 15:44

Prezydent: Polska jest liczącym się producentem żywności na świecie Andrzej Duda, fot. PTWP

Jesteśmy liczącym się producentem żywności na świecie. Nasze produkty są za granicą popularne i coraz lepiej się sprzedają - powiedział prezydent Andrzej Duda w środę podczas Gali AgroLigi 2019.

Prezydent pogratulował laureatom i podziękował im za zapewnienie "bezpieczeństwa żywnościowego". Przypomniał, że w początkach epidemii to dzięki polskim producentom nie zabrakło żywności na półkach.

Jak mówił, praca w sektorze rolniczym to często rodzinna tradycja. "Ogromnie dziękuję za jej kultywowanie w najlepszym tego słowa znaczeniu" - dodał.

"Jesteśmy liczącym się producentem żywności na świecie" - mówił prezydent, dodając, że eksport sektora produkcji żywności wzrósł rok do roku o 31 mld euro, co daje 6-proc. wzrost w tym sektorze.

"To wasza zasługa, że te produkty są za granicą popularne i się coraz lepiej sprzedają" - powiedział, zwracając się do laureatów AgroLigi 2019. Dodał, że nasze produkty żywnościowe sprzedawane za granicą są dobrą promocją Polski.

Mistrzem Krajowym Konkursu AgroLiga 2019 w kategorii Firmy zostali: Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek oraz Ogrody Hortulus. W kategorii Rolnicy są to: Agata i Cezary Kosińscy oraz Danuta i Zygmunt Stromscy. W konkursie, w obu kategoriach, przyznano też kilkanaście tytułów wicemistrza i laureata AgroLigi 2019.

Kancelaria prezydenta, publikując na swoich stronach wyniki konkursu AgroLiga podkreśliła, że jest on organizowany od 1993 roku. Od 2008 roku Honorowy Patronat na Galą AgroLigi sprawuje Prezydent RP. "Laureaci konkursu, zarówno szczebla krajowego, jak i wojewódzkiego, stają się symbolem przedsiębiorczości i gospodarności w polskim rolnictwie oraz agrobiznesie" - podkreślono w informacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI