×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prezydent po rozmowach z szefem Międzynarodowego Funduszu Rolnictwa

Autor: PAP 01 kwietnia 2022 15:51

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w piątek w Rzymie z szefem Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa (IFAD) Gilbertem F. Houngbo - poinformowała prezydencka kancelaria.

Szefowa prezydenckiej kancelarii Grażyna Ignaczak-Bandych kilka dni temu zapowiadała w rozmowie z PAP, że rozmowa będzie dotyczyła m.in "potencjalnego wpływu wojny na Ukrainie na dostępność i ceny żywności na rynkach".

Prezydent spotkał się z szefem Międzynarodowego Funduszu Rolnictwa

Kancelaria Prezydenta w piątkowym komunikacie przypomniała, że Polska przystąpiła do IFAD w styczniu 2020 roku, a kilka miesięcy później prezydent Duda złożył wizytę w siedzibie funduszu.

IFAD jest agencją ONZ, posiadającą status międzynarodowej instytucji finansowej. Głównym celem działalności funduszu jest zmniejszenie ubóstwa na obszarach wiejskich, poprawa warunków żywnościowych i zwiększenie produkcji żywności w należących do funduszu krajach rozwijających się. IFAD zapewnia finansowanie projektów, które stymulują wzrost gospodarczy, zmniejszają nierówności i poprawiają warunki życia ubogich mieszkańców obszarów wiejskich. Fundusz ułatwia dostęp do technologii, usług doradczych i finansowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI