×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prezydent Duda weźmie udział w szczycie żywnościowym ONZ

Autor: PAP 23 września 2021 08:46

Prezydent Duda weźmie udział w szczycie żywnościowym ONZ Czwartek jest przedostatnim dniem wizyty prezydenta Dudy w USA i ONZ./ fot. shutterstock

Wirtualny udział w szczycie żywnościowym ONZ oraz spotkanie z przedstawicielami Polonii w stanie New Jersey to główne punkty trzeciego dnia wizyty prezydenta RP Andrzeja Dudy w USA. Głowa państwa spotka się również z przedstawicielami US Chamber of Commerce.

Spotkanie z przedstawicielami amerykańskiego biznesu, planowane na godz. 9 czasu lokalnego (godz. 15 w Polsce), będzie pierwszym punktem programu prezydenta Dudy w czwartek. Odbędzie się ono w hotelu Lexington w Nowym Jorku.

O godz. 19 czasu polskiego Duda będzie miał wystąpienie w formule online na organizowanym przez Światowy Program Żywnościowy ONZ szczycie Food Systems Summit. Spotkanie jest poświęcone zrównoważonemu rolnictwu, transportowi żywności oraz bezpieczeństwu zasobów.

Później prezydent RP uda się do znanego z licznej polskiej społeczności miasta Linden w stanie New Jersey. O godz. 23.30 czasu polskiego spotka się z władzami miasta i przedstawicielami Polonii, zaś pół godziny później wygłosi przemówienie.

Czwartek jest przedostatnim dniem wizyty prezydenta Dudy w USA i ONZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI