Prezydent: będę rozmawiał z ministrem rolnictwa o pomocy dla poszkodowanych w nawałnicach

Autor: PAP 29 czerwca 2021 13:11

Prezydent: będę rozmawiał z ministrem rolnictwa o pomocy dla poszkodowanych w nawałnicach Prezydent RP Andrzej Duda podczas wizyty w Chrzanowie/ fot. PAP/Wojtek Jargiło

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w poniedziałek w Chrzanowie (Lubelskie), że będzie rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem rolnictwa Grzegorzem Pudą o pomocy dla poszkodowanych w wyniku nawałnic.

Prezydent przebywał w poniedziałek na Lubelszczyźnie; odwiedził już Zalesie, a po południu przyjechał do Chrzanowa.

"Jestem tu też po to, by pojechać do tych, których dotknęły w ostatnich dniach kataklizmy, by zobaczyć na własne oczy i porozmawiać z tymi, którzy zostali poszkodowani, którzy ponieśli straty" - powiedział Duda na spotkaniu z mieszkańcami. Dziękował m.in. strażakom i ochotnikom oraz wszystkim tym, którzy w trudnych chwilach nieśli pomoc.

Podkreślił, że trzeba sobie teraz poradzić ze skutkami nawałnic, które przeszły niedawno przez Polskę, wiele miejscowości zostało dotkniętych, zwłaszcza na wschodzie i południu kraju.

Prezydent wyraził przekonanie, że pomoc "przyjdzie nie tylko w postaci tej najmniejszej doraźnej pomocy w wysokości 6 tys. zł", ale we wszystkich możliwych formach. "Będę rzecz jasna na ten temat rozmawiał także i z panem premierem" - zadeklarował.

Poinformował, że w poniedziałek przed południem spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim i rozmawiali m.in. właśnie o tym, że "potrzebne są tu dodatkowe środki, które pomogą się sprawnie uporać z tymi wszystkimi trudnościami".

Zapowiedział, że będzie rozmawiał również z ministrem rolnictwa. "Postaram się, by wszystkie możliwości, jakie tylko są, po to, by państwa wesprzeć w tych trudnych sytuacjach zostały użyte" - oświadczył prezydent.

Podkreślał przy tym, że rolnicy, zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe w kraju. "Jest obowiązkiem władz państwowych, aby wesprzeć rolników w sytuacji kiedy z przyczyn naturalnych znajdą się w trudnym położeniu" - zaznaczył.

"Musimy sobie z tym radzić poradzić, aby jak najszybciej pomóc tym, którzy zostali poszkodowani, żeby mogli jak najszybciej wrócić do normalnej pracy, życia i gospodarowania. Państwo prawdziwie nowoczesne, a mam ambicje żeby Polska takim państwem była, umie wesprzeć w sytuacjach klęsk, niepogody, tych, którzy na co dzień stoją na straży bezpieczeństwa żywnościowego obywateli" - podkreślił.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI