Premier: w tym roku na polską wieś popegeerowską trafi 1 mld zł

Autor: PAP 29 sierpnia 2021 15:38

Premier: w tym roku na polską wieś popegeerowską trafi 1 mld zł Premier Mateusz Morawiecki uczestniczy w IV Ogólnopolskim Święcie Wdzięczni Polskiej Wsi w Bobolicach (woj. zachodniopomorskie), PAP/Marcin Bielecki

Program dla gmin popegeerowskich będzie kontynuowany; w tym roku na polską wieś popegeerowską trafi 1 mld złotych, a w kolejnym co najmniej 1,5 mld złotych - poinformował w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

Premier kontynuację programu dla gmin popegeerowskich ogłosił podczas kolejnej edycji ogólnopolskiego święta "Wdzięczni polskiej wsi" w Bobolicach w woj. zachodniopomorskim. "Z tego miejsca tutaj, w gminie Bobolice chcę także powiedzieć o wielkim rozwoju naszego programu. Programu dla wsi popegeerowskich - tych wsi, które zostały całkowicie zepchnięte na margines" - powiedział szef rządu.

"Ten program będziemy kontynuować jeszcze w tym roku w wysokości 1 mld złotych przeznaczonego na polską wieś popegeerowską, a w kolejnym roku co najmniej 1,5 mld zł" - podkreślił Morawiecki. Jak dodał, to razem 10 razy więcej niż początkowa wartość pierwszej edycji programu - 250 mln złotych.

Fundusz pierwszej edycji podwyższono do 340 mln zł. W jego ramach dofinansowanie otrzymały 594 inwestycje na terenach, w których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI