Premier 9 października przedstawi program dla polskiej wsi i rolnictwa

Autor: PAP 08 października 2021 15:12

Premier 9 października przedstawi program dla polskiej wsi i rolnictwa Mateusz Morawiecki zapowiedział kompleksowy program dla polskiej wsi i rolnictwa / fot. shutterstock

W sobotę przedstawimy kompleksowy program dla polskiej wsi i polskiego rolnictwa bazujący na Polskim Ładzie - zapowiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki w swoim cotygodniowym podcaście.

Szef rządu ocenił, że jednym z wielu szkodliwych mitów III RP był podział na "rozwijające się miasto i zwijającą się wieś". Podkreślał, że mieszkańcy wsi powinni mieć tak samo jak w miastach dostęp do rozwiniętych usług publicznych, dobrych dróg, edukacji, nowoczesnego szpitala.

"Praca na wsi musi się opłacać, a życie na wsi musi być na europejskim poziomie, dlatego już w tę sobotę będziemy mieli dla polskiej wsi naprawdę dobre wiadomości" - powiedział Morawiecki.

Polski Ład - program dla wsi

"Bazując na Polskim Ładzie przedstawimy kompleksowy program dla polskiej wsi i polskiego rolnictwa" - zapowiedział szef rządu.

Wśród tematów, które pojawią się podczas sobotniej prezentacji wymienił m.in. kwestią dopłat dla rolników.

"Szanowni rolnicy - mamy dla was konkretną propozycję. Zero pięknych słów, a maksimum konkretnych rozwiązań. Oferta w moim poczuciu jest naprawdę ambitna. Nasz program gonienia standardów europejskich adresujemy do wszystkich grup, również do rolników i mieszkańców polskiej wsi" - dodał Morawiecki. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI