Powstanie uzupełniające wsparcie dochodów dla młodych rolników

$data.author.description Autor: farmer.pl 30 grudnia 2020 08:11

Powstanie uzupełniające wsparcie dochodów dla młodych rolników Płatność będzie przysługiwać na hektar użytków rolnych w gospodarstwie/ fot. shutterstock.com

Uzupełniające wsparcie dochodów dla młodych rolników - czyli dodatek do płatności należnej do powierzchni gospodarstwa - będzie przysługiwało bez limitu powierzchni, a nie jak teraz do maksymalnie 50 ha - informuje Farmer.pl .

Według doniesień portalu Farmer.pl, przedstawiony projekt Planu Strategicznego dla WPR po 2022 roku zawiera istotną zmianę w stosunku do obecnej płatności dla młodych rolników (a pamiętajmy, że kryteria „młodego rolnika” spełnia też grupa osób czy osoba prawna) – płatność ta będzie przysługiwać bez limitu powierzchniowego.

Jak podano, o ten rodzaj płatności rocznej będzie mógł występować rolnik, który w roku złożenia wniosku o przyznanie wsparcia ma co najwyżej 40 lat i spełnia warunek bycia „kierującym gospodarstwem”.

Płatność będzie przysługiwać na hektar użytków rolnych w gospodarstwie, z jednolitą stawką w całym kraju, bez limitu powierzchniowego użytków rolnych w gospodarstwie (w obecnej WPR maksymalny obszar powierzchni wynosi 50 ha), przez okres pięciu lat począwszy od rozpoczęcia działalności rolniczej.

Więcej na ten temat na Farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI