Powiat starachowicki: 6 cudzoziemców zatrudnionych nielegalnie przy zbiorze wiśni

Autor: www.sadyogrody.pl/ karpacki.strazgraniczna.pl 17 sierpnia 2020 10:52

Powiat starachowicki: 6 cudzoziemców zatrudnionych nielegalnie przy zbiorze wiśni Starachowicki przedsiębiorca zatrudniał nielegalnie obywateli Ukrainy / fot. shutterstock

Starachowicki przedsiębiorca zatrudniał nielegalnie obywateli Ukrainy przy zbiorze wiśni – teraz zarówno właściciela gospodarstwa jak i jego pracowników czekają poważne konsekwencje - podaje Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kielcach przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia w jednym z gospodarstw rolnych w powiecie starachowickim. Podczas kontroli natrafili na 6 obywateli Ukrainy, którzy wykonywali prace przy zbiorze wiśni. Niestety pracownicy sezonowi – 2 mężczyzn i 4 kobiety w wieku od 30 do 34 lat – nie posiadali stosownych dokumentów uprawniających do wykonywania pracy w Polsce. Teraz zarówno właściciela gospodarstwa jak i jego pracowników czekają poważne konsekwencje.

W związku z nielegalnym wykonywaniem pracy wszyscy cudzoziemcy zostali zobowiązani do powrotu na Ukrainę. Na wykonanie tej decyzji administracyjnej mają 30 dni. Ponadto Komendant Placówki SG w Kielcach, objął nielegalnie pracujących cudzoziemców rocznym zakazem ponownego wjazdu do wszystkich krajów strefy Schengen.

Czytaj więcej: karpacki.strazgraniczna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI