Ponad 805 tys. zł dla kół gospodyń wiejskich z Mazowsza

Autor: PAP 15 września 2022 11:24

Ponad 805 tys. zł dla kół gospodyń wiejskich z Mazowsza Ponad 805 tys. zł dla kół gospodyń wiejskich z Mazowsza/ fot.shutterstock.com

W środę koła gospodyń wiejskich otrzymały dofinansowanie z samorządu Mazowsza. Wsparcie w wysokości ponad 805 tys. zł otrzyma120 organizacji z powiatów radomskiego i przysuskiego.

W środę wicemarszałek samorządu mazowieckiego Rafał Rajkowski podpisał z beneficjentami umowy przekazujące środki finansowe dla gospodyń na bieżące inicjatywy. Uroczystość odbyła się w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Radomiu, ul. Kościuszki 5A.

Ponad 805 tys. zł dla kół gospodyń wiejskich z Mazowsza

Wsparcie od samorządu województwa mazowieckiego w wysokości ponad 805 tys. zł otrzyma aż 120 organizacji z powiatów radomskiego i przysuskiego. Tylko w tym roku na całym Mazowszu dofinansowane zostaną 834 inicjatywy kół gospodyń wiejskich na łączną kwotę ponad 5,4 mln zł.

Pieniądze, od samorządu województwa, trafią do 120 kół gospodyń wiejskich działających na terenie powiatów radomskiego i przysuskiego. Bedą one przeznaczone na zakup wyposażenia świetlic, nagłośnienia czy rowerów. Dzięki dofinansowaniu znajdą się także fundusze na organizację kulturalnych imprez okolicznościowych, widowisk, warsztatów kulinarnych i krawieckich, czy rajdów rowerowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI