×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pomoc z ARiMR dla kół gospodyń wiejskich - do końca stycznia

Autor: PAP 13 grudnia 2022 13:04

Pomoc z ARiMR dla kół gospodyń wiejskich - do końca stycznia ARiMR: Rozliczenie wsparcia kół gospodyń wiejskich - do końca stycznia

Do końca grudnia koła gospodyń wiejskich mają czas na wydanie otrzymanych dotacji, natomiast ich rozliczenie musi nastąpić do końca stycznia - przypomniała we wtorek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

W prowadzonym przez ARiMR rejestrze znajduje się obecnie około 12 tys. kół gospodyń wiejskich. W zakończonym 30 września naborze wnioski o wsparcie działalności statutowej złożyło 11 tys. 399 z nich. W sumie koła ubiegają się o 62,75 mln zł.

Rozliczenie wsparcia kół gospodyń wiejskich - do końca stycznia

Koła mogą ubiegać się o pomoc z ARiMR po raz piąty. Nabór wniosków rozpoczął się 1 kwietnia. Pula środków na ten cel wynosiła 70 mln zł. Koła liczące nie więcej niż 30 osób mogły ubiegać się o 5 tys. zł, te o liczebności od 31 do 75 osób - 6 tys. zł, a jeszcze liczniejsze - 7 tys. zł. Stawki w stosunku do ubiegłego roku nie zmieniły się, ale - jak informuje Agencja - widać coraz większe zainteresowanie taką pomocą.

W 2018 r. do kół gospodyń wiejskich trafiło ponad 16 mln zł, w 2019 r. - ponad 29 mln zł, w 2020 r. - blisko 33 mln zł, a rok temu - niemal 56 mln zł.

Zrzeszone gospodynie wiejskie mogą przeznaczyć otrzymane fundusze na aktywność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w lokalnych środowiskach oraz działalność na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich. Pieniądze mogą też wydać na rozwój przedsiębiorczości kobiet oraz inicjowanie działań na rzecz poprawy warunków życia i pracy na wsi. Dofinansowanie można także wykorzystać na rozwój regionalnej kultury ludowej czy upowszechnianie racjonalnych metod gospodarowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI