Pomoc suszowa 2022: ARiMR chce szybciej obsłużyć płatności

Autor: SadyOgrody.pl / solidarnoscarimr.pl 06 grudnia 2022 18:26

Pomoc suszowa 2022: ARiMR chce szybciej obsłużyć płatności Związki zawodowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apelują o zmianę rozporządzenia w celu szybszej obsługi płatności. / fot. materiały redakcji

Związki zawodowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apelują o zmianę rozporządzenia w celu szybszej obsługi płatności.

 

Związki zawodowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa skierowały pismo do Ministra Rolnictwa z wnioskiem o zmianę rozporządzenia o pomoc finansową w zakresie wsparcia finansowego rodziny, której zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w 2022 r. w gospodarstwie rolnym szkód spowodowanych niekorzystnymi działaniami atmosferycznymi. 

Poniżej treść pisma: 

"W związku z dużą ilością pracy związaną z obsługą wniosków o pomoc finansową w zakresie wsparcia finansowego rodziny, której zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w 2022 r. w gospodarstwie rolnym szkód spowodowanych niekorzystnymi działaniami atmosferycznymi, NSZZ "Solidarność" Pracowników ARiMR zwraca się z wnioskiem o zmianę rozporządzenia i wprowadzenie zapisów umożliwiających odstąpienie od wysłania decyzji w przypadku uwzględnienia żądania rolnika w całości. Wnioskowane zmiana umożliwi szybszą obsługę płatności."

Zobacz: Pomoc suszowa 2022: Do podziału 600 mln zł. Ile wniosków wpłynęło?

Zdaniem związków proponowana zmiana nie tylko przyśpieszy obsługę wniosków, zarówno dotyczących wsparcia rodziny jak i o płatność obszarową, ale również pozwoli zaoszczędzić znaczne kwoty z tytułu drukowania i wysyłki wzmiankowanych decyzji. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji kiedy Premier i Rząd apelują o oszczędności.

Związku zawodowe ARiMR mają nadzieję, że Wicepremierem Minister Rolnictw Henryk Kowalczyk rozważy wszystkie argumenty za takim rozwiązaniem i podejmie pozytywną decyzję w tym zakresie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI