×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pomoc covidowa w USA: miliony dolarów trafiły na konta farmerów oszustów

Autor: farmer.pl 24 listopada 2020 11:07

Pomoc covidowa w USA: miliony dolarów trafiły na konta farmerów oszustów Pieniądze zostały przeznaczone na wsparcie farmerów i firm z branży rolniczej podczas kryzysu koronowego/ fot. shutterstock

Rządowa pomoc dla rolnictwa w związku z pandemią trafiła w USA w dużej mierze do oszustów. Skala nadużyć jest ogromna - podaje farmer.pl.

Jak przyznają agencje rządowe odpowiedzialne za rozdysponowanie rządowej pomocy dla rolnictwa w USA, więcej pieniędzy wypłacono w 14 dni niż w 14 lat. Niestety, miliony dolarów trafiły na konta osób i firm, które nie miały prawa by z pomocy skorzystać – czytamy na niemieckim portalu agrarheute.de. Pieniądze zostały przeznaczone na wsparcie farmerów i firm z branży rolniczej podczas kryzysu koronowego. Środki wypłacano w formie pożyczek i dotacji. Ustalone procedury ubiegania się o wsparcie nie zapewniały jednak należytej weryfikacji wnioskodawców.

W efekcie doszło do nadużyć na ogromną skalę, o których jako pierwsza poinformowała agencja informacyjna Bloomberg. Przykładem, który obrazuje proceder jest Cleveland w stanie Ohio. Gdy Small Business Administration (SBA) rozdzielała setki milionów dolarów pomocy dla rolników, na przedmieściach miasta zarejestrowano z dnia na dzień 72 gospodarstwa i firmy, do których trafiło 7,2 miliona dolarów pomocy.

Każdy z fałszywych podmiotów złożył wnioski o pożyczkę 150 tys. dolarów oraz dotację w wysokości 183 tys. dolarów, i każdy z nich otrzymał wnioskowaną pomoc. Jak podał Bloomberg, każda z tych firm miała zatrudniać niemal 200 osób, ale nie udało się znaleźć żadnego byłego ani obecnego pracownika. 

Czytaj więcej w serwisie farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI