Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” ma nowego dyrektora

Autor: www.sadyogrody.pl 02 września 2020 10:37

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” ma nowego dyrektora Stowarzyszenie „ASAP” koncentruje się na celach, które nie tylko wpisują się w globalny program działań ONZ dotyczący Zrównoważonych Celów Rozwoju/ fot. shutterstock

Nowym dyrektorem Biura Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” została Małgorzata Bojańczyk. Pracę na tym stanowisku rozpoczęła 1 września 2020 r., zastępując Dariusza Rutkowskiego, który był w Stowarzyszeniu od samego początku jego powstania i z powodzeniem realizował zadania związane z wypełnieniem celów statutowych ASAP.

Małgorzata Bojańczyk posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu, kontroli
i skutecznym wdrażaniu projektów związanych z rolnictwem i rozwojem obszarów wiejskich. Zanim dołączyła do Stowarzyszenia „ASAP”, pracowała w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie realizowała zadania z zakresu reformy Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej oraz nadzoru nad Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– Konkurencyjne rolnictwo potrzebuje zdrowego środowiska i zasobów naturalnych. Aby to osiągnąć, istotne pozostaje skuteczne szerzenie wiedzy o zrównoważonych praktykach rolniczych, które łączą cele ekonomiczne, środowiskowe i społeczne – mówi Małgorzata Bojańczyk, dyrektor Biura Stowarzyszenia „ASAP”.

– Stowarzyszenie „ASAP” koncentruje się na celach, które nie tylko wpisują się w globalny
program działań ONZ dotyczący Zrównoważonych Celów Rozwoju, ale przede wszystkim, które stanowią odpowiedź na wyzwania związane z reformą Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. Kluczowa jest tutaj intensyfikacja wspólnych działań na rzecz jeszcze bardziej zrównoważonego rolnictwa w Polsce – podkreśla Małgorzata Bojańczyk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI