Polski holding spożywczy: przyjęcie projektu już po świętach

Autor: PAP 13 kwietnia 2022 09:54

Polski holding spożywczy: przyjęcie projektu już po świętach Polski holding spożywczy: przyjęcie projektu już po świętach / fot.shutterstock.com

Projekt uchwały ws. polskiego holdingu spożywczego jest w toku prac legislacyjnych; mam informację, że w przyszłym tygodniu, czyli tuż po świętach, rząd ten projekt przyjmie - powiedział we wtorek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Sasin zapytany w radiowej Trójce, czy w tym tygodniu będzie uchwała rządu ws. Polskiego Holdingu Spożywczego, odpowiedział: "Skierowałem już projekt takiej uchwały na posiedzenie rządu. On jest w tej chwili w toku prac legislacyjnych. Mam informację, że w przyszłym tygodniu, czyli tuż po świętach, rząd ten projekt przyjmie" - powiedział wicepremier.

Holding spożywczy ma zapewnić rolnikom godziwy zarobek 

Jak mówił, kryzys, który mamy, a który będzie się pogłębiał na rynku spożywczym - sprzyja spekulacjom. "Chcemy spowodować, żeby ta spekulacja nie miała miejsca. Żeby z jednej strony rolnicy zarabiali godziwie, a z drugiej strony konsumenci płacili w tych rozsądnych cenach" - tłumaczył szef MAP.

W skład polskiego holdingu spożywczego mają wejść takie spółki jak: Elewarr, Danko, Małopolska Hodowla Roślin, Poznańska Hodowla Roślin, Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego, Pomorska-Mazurska Hodowla Ziemniaka, Hodowla Zwierząt i Nasiennictwa Roślin Polanowice oraz Kombinat Rolny Kietrz. Konsolidacja polega na wyemitowaniu akcji, które zostaną objęte przez Skarb Państwa. Ponadto Skarb Państwa będzie miał prawo głosu w 100 proc. ze swoich akcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI