Polska wyżywi uchodźców z Ukrainy?

Autor: PAP 24 marca 2022 13:28

Polska wyżywi uchodźców z Ukrainy? Polska wyżywi uchodźców z Ukrainy?/ fot. shutterstock.com

Nawet, gdyby przybyło do nas blisko 2 mln uchodźców z Ukrainy, jesteśmy w stanie ich wyżywić - zapewnił minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Polska bezpieczna żywnościowo

Minister rolnictwa i rozwoju wsi pytany w środę w Programie I Polskiego Radia, czy nasz kraj jest samowystarczalny żywnościowo zapewnił: "Polska jest samowystarczalna, wręcz jest bardzo znacząca nadwyżka eksportu nad importem żywności, co świadczy o tym, że jesteśmy samowystarczalni".

Kowalczyk przypomniał, że w 2021 r. Polska wyeksportowała produkty żywnościowe warte prawie 40 mld euro. Według niego "margines bezpieczeństwa jest ogromy".

Kowalczyk: jesteśmy wstanie wyżywić nawet 2mln uchodźców z Ukrainy

"Nawet, gdy przybyło do nas blisko 2 mln uchodźców z Ukrainy, jesteśmy w stanie ich wyżywić. To nie zaburzy naszego bezpieczeństwa żywnościowego" - zapewnił wicepremier. Podkreślił, że "możemy się czuć absolutnie bezpieczni, jeśli chodzi o zasoby żywności".

Zaznaczył, że nie zaburzy to naszego bezpieczeństwa żywnościowego, możemy się czuć bezpieczni, jeśli chodzi o zasoby żywności.

Według wtorkowych informacji Straży Granicznej od 24 lutego, czyli początku rosyjskiej inwazji, z Ukrainy do Polski przybyło 2,153 mln osób. Tylko we wtorek granicę przekroczyło 16,6 tys. uchodźców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI