Polska potrzebuje poważnej rozmowy o Planie Strategicznym

$data.author.description Autor: farmer.pl 21 stycznia 2022 15:21

Polska potrzebuje poważnej rozmowy o Planie Strategicznym Wojciechowski zwracając się do uczestników konferencji przyznał wręcz, że przed zatwierdzeniem tego dokumentu potrzebuje rad i opinii środowiska rolniczego / fot. shutterstock

- Bardzo proszę o przesyłanie wszelkich opinii i rad odnośnie zapisów Krajowego Planu Strategicznego - zaapelował do rolników i ich organizacji Janusz Wojciechowski, Komisarz UE ds. rolnictwa w czasie dzisiejszej konferencji w Senacie. Jak zaznaczył, w nim się jeszcze może wiele zmienić.

- Teraz kluczowym dokumentem (dla polskiego rolnictwa - przyp. redakcji) jest Krajowy Plan Strategiczny (dla WPR 2023-2027 - przyp. redakcji). Tyle będzie Zielonego Ładu w Polsce, ile go będzie w Planie Strategicznym - stwierdził Janusz Wojciechowski, Komisarz UE ds. rolnictwa w trakcie dzisiejszej, zorganizowanej w Senacie konferencji: "Zielony Ład - szanse i zagrożenia dla polskiego rolnictwa".

Polska potrzebuje rozmowy o Planie Strategicznym 

- Kiedy słucham niektórych debat na ten temat, to mam wrażenie, jakby komuś zależało żeby nie było w Polsce poważnej rozmowy o Planie Strategicznym. A my jej bardzo potrzebujemy - uważa Komisarz Wojciechowski.

Zwracając się do uczestników konferencji przyznał wręcz, że przed zatwierdzeniem tego dokumentu potrzebuje rad i opinii środowiska rolniczego - "żebyśmy wspólnie dali polskim rolnikom dobry Plan Strategiczny", jak dodał.

Komisarz przypomniał, że trwa obecnie dyskusja wokół płatności redystrybucyjnej. - Jest spór, czy ona ma być do 30 ha, czy do 20 ha lub 50 ha, czy może nie powinny być wykluczone te większe gospodarstwa, a tylko do pierwszych 30 ha wszyscy powinni dostać płatność redystrybucyjną - o tym właśnie rozmawiajmy.

Więcej na farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI