Polska chce embarga na rosyjską ropę w trybie pilnym

Autor: money.pl 23 marca 2022 15:09

Polska chce embarga na rosyjską ropę w trybie pilnym W ocenie Nowaka UE powinna nałożyć embargo na rosyjską ropę jak najprędzej, nawet w tym tygodniu / fot. shutterstock

Sankcje na Rosję powinny być bardzo mocno zaciśnięte — powiedział minister rozwoju i technologii Piotr Nowak. Jego zdaniem, UE powinna nałożyć embargo na rosyjską ropę jak najprędzej, nawet w tym tygodniu - podaje money.pl.

- Uważam, że powinno być wprowadzone embargo na rosyjską ropę — oświadczył szef resortu rozwoju o technologii w rozmowie z dziennikarzami.

Sankcje na rosyjską ropę 

Przyznał, że Polska kupuje ropę od Rosji przez spółki Orlen i Lotos. - W przypadku Orlenu zerwanie umowy z Rosją skutkowałoby wysokimi karami. A gdyby były nałożone sankcje unijne, wówczas jest to tzw. siła wyższa — wyjaśnił.

Niedobory ropy dotkną cały świat. Będzie racjonowanie paliwa?

W ocenie Nowaka UE powinna nałożyć embargo na rosyjską ropę jak najprędzej, nawet w tym tygodniu. - Uważam, że sankcje na Rosję powinny być bardzo mocno zaciśnięte. Nie może być tak, że z jednej strony nakładamy embarga i sankcje na Rosję, a z drugiej widzimy przepływy gotówki w rosyjskich bankach z krajów europejskich m.in. dotyczące płatności za surowce energetyczne" - wyjaśnił.

Więcej na money.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI