Polska agencja zatrudnienia bezpłatnie testuje ukraińskich pracowników pod kątem Covid

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 05 listopada 2020 13:28

Polska agencja zatrudnienia bezpłatnie testuje ukraińskich pracowników pod kątem Covid Polska agencja zatrudnienia bezpłatnie testuje ukraińskich pracowników pod kątem Covid/ fot. shutterstock

Agencja zatrudnienia międzynarodowego Gremi Personal zainicjowała bezprecedensowy projekt bezpłatnych masowych testów na obecność COVID-19 dla ukraińskich pracowników, którzy przyjeżdżają do Polski. Testowanie odbywa się przed wejściem pracowników do autobusów w Kijowie i Lwowie. Pierwsza grupa pracowników została przebadana w środę, 4 listopada, w laboratoriach medycznych w Kijowie i Lwowie.

Projekt jest realizowany we współpracy z laboratoriami firmy Synevo. Do testowania zostaną wykorzystane szybkie testy antygenowe COVID-19 nowej generacji, które umożliwiają diagnozowanie choroby we wczesnych stadiach. W przeciwieństwie do innych testów laboratoryjnych na COVID-19, główną zaletą szybkich testów jest możliwość uzyskania wyniku w ciągu 15 minut. Ponadto czułość testów wynosi ponad 97%. Producentem testów jest austriacka firma AMEDA Labordiagnostik. Systemy testowe przeszły próby klinicznie i posiadają akredytację UE. Już wcześniej ta nowa generacja testów została ogłoszona w Światowej Organizacji Zdrowia. Ponadto, według komunikatu ministra zdrowia Ukrainy Maksyma Stiepanowa, obecnie Ministerstwo Zdrowia Ukrainy prowadzi negocjacje ze światowymi producentami owych testów w sprawie ich masowego zakupu i stosowania na terytorium Ukrainy.

- W pierwszym etapie projektu, a to zaledwie kilka tygodni, 400 pracowników firmy, którzy będą podróżować firmowymi autobusami do polskich przedsiębiorstw, przejdzie bezpłatne testy przed wyjazdem w Kijowie i Lwowie. W przyszłości również planujemy kontynuować tę inicjatywę. Koszty testów pokrywa nasza firma. W przypadku pozytywnego wyniku osoba otrzyma zalecenia dotyczące dalszego postępowania i nie zostanie wpuszczona do autobusu. Po przyjeździe do Polski, zgodnie z polskim prawem, pracownicy odbywają również 10-dniową kwarantannę i dopiero wtedy rozpoczynają pracę w przedsiębiorstwach. Tym samym staramy się jak najlepiej chronić zdrowie naszych ukraińskich pracowników, zdając sobie sprawę, że nawet w dużych miastach Ukrainy, nie wspominając o mniejszych miejscowościach, ludzie często nie mają szybkiego dostępu do badań. Uważamy, że w tak trudnym okresie nowego etapu pandemii odpowiedzialny biznes powinien dążyć do realizacji tego typu inicjatyw, dbając o swoich pracowników - skomentował Tomas Bogdevic, dyrektor generalny Gremi Personal.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI