Politycy się kłócą, a rolnicy wciąż czekają na dopłaty do nawozów

Autor: Wprost.pl 13 kwietnia 2022 16:39

Politycy się kłócą, a rolnicy wciąż czekają na dopłaty do nawozów Rosnące ceny nawozów to poważny problem dla coraz większej liczby gospodarstw/ fot. shutterstock

Mateusz Morawiecki dopłaty do zakupu nawozów obiecał już około miesiąc temu. Miały one pojawić się razem z „tarczą antyputinowską”. Rosnące ceny tych niezbędnych środków to poważny problem dla coraz większej liczby gospodarstw.

Sytuacja nie idzie jednak po myśli rządu PiS. Wywołuje to tarcia między politykami tej partii: Janem Krzysztofem Ardanowskim i Januszem Wojciechowskim.

– KE zgodzi się na dopłaty do nawozów (i nie tylko do nawozów), w wysokości nawet do 35 tys. euro na gospodarstwo, to gwarantuje 'mój' Komunikat Komisji z 24 marca br. Jest tylko jeden warunek: Ministerstwo Rolnictwa musi złożyć prawidłowy wniosek, nie o pomoc covidową tylko „wojenną” – tłumaczył Wojciechowski.

Nawozy 2022: Problemy z dostępnością prawie w całym kraju

 -Polska w najbliższych dniach otrzyma zgodę na pomoc publiczną do nawozów w kwocie prawie 4 miliardów złotych. Dzięki wspólnym działaniom Mateusza Morawieckiego, Henryka Kowalczyka i skromnym moim. A Ciebie Janie Krzysztofie proszę – nie potrafiłeś pomagać to teraz przynajmniej nie przeszkadzaj - odparł Janusz Wojciechowski.

Ardanowski zwrócił uwagę na presję czasu: Czy przez kilka tygodni Komisarz nie mógł wskazać uchybień? 

Więcej: Wprost.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI