Polak wyjechał na zbiór jabłek do Francji i zaginął pierwszego dnia pracy

Autor: Polsat News/ Interwencja 29 stycznia 2021 11:56

Polak wyjechał na zbiór jabłek do Francji i zaginął pierwszego dnia pracy Wiesław Woś pojechał na zbiór jabłek do Francji i ślad po nim zaginął/ fot. shutterstock

Wiesław Woś pojechał na zbiór jabłek do Francji i ślad po nim zaginął. Śledztwo prowadzą francuskie służby, a polska policja nawet nie ma wglądu w dokumenty. Niedawno pojawił się nowy wątek w sprawie - informuje Polsat News.

Wiesław Woś ze wsi pod Janowem Lubelskim we wrześniu 2018 roku pojechał do Francji na zbiór jabłek. Zaginął pierwszego dnia pracy. Ostatni raz był widziany ok. godz. 15:00 w sadzie. - Uważamy, że coś się wydarzyło. Dlaczego, jak zrywali te jabłka, to nikt przez trzy godziny nic nie widział? – pyta brat zaginionego.

Z informacji jakie przekazała strona francuska, wynika, że w sadzie, w którym pracował Wiesław Woś, pozostały jego ubrania robocze, jak i również w kwaterze w której mieszkał, były rzeczy osobiste: dokumenty, karty płatnicze.

Zbiór jabłek odbywał się w miasteczku Arnac-Pompadour we Francji, sad należy do Polki i Francuza. Wiesław Woś do pracy pojechał z kolegą, który był już tam pięć razy. 

Jak podaje Polsat News, żandarmeria użyła psów tropiących, dronów i helikoptera, sprawdzano domy i stawy, bez skutku.

Po dwóch latach od zaginięcia rodzina odzyskała dokumenty pana Wiesława. Z internetu dowiedziała się, że lokalna społeczność we Francji była przekonana, że zaginiony wrócił do Polski.

W rozmowie z właścicielką sadu, pojawił się nowy trop, dotychczas nie znanym polskiej policji i rodzinie zaginionego. Pojawiła się informacja, że pan Wiesław wrócił do Polski.

- Jakiś chłopak odczytał gdzieś na Facebooku, że dalej go szukamy i był zaszokowany tym. Zadzwonił do właściciela i uzyskał od niego informację, że Wiesiek pojechał do Polski tirem. Wszyscy we Francji byli przekonani, że on wrócił do Polski, że się znalazł - mówiła szwagierka zaginionego mężczyzny w rozmowie z reporterami Polsatu.

Więcej w programie Interwencja.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI