Polacy popierają rolnicze protesty

Autor: money.pl 03 września 2021 13:14

Polacy popierają rolnicze protesty Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii na proteście rolników / fot. Artur Kulikowski, farmer.pl

Prawie 60 proc. Polaków popiera rolnicze protesty – wynika z badania przeprowadzonego dla money.pl.

"Czy popiera Pani/Pan protesty rolników?" - na takie pytanie pozytywnie odpowiada 57,2 proc. społeczeństwa. Tak wynika z przeprowadzonego dla nas badania United Surveys. Na "tak" jest 62 proc. mężczyzn i 53 proc. kobiet.

– To sporo - mówi w rozmowie z money.pl prof. Mikołaj Cześnik, socjolog z Uniwersytetu SWPS. - Do tej pory protesty różnych grup zawodowych miały o wiele niższe poparcie. Oczywiście nie potrafimy dziś powiedzieć, na ile to poparcie jest przemyślane, oparte na rzetelnej ocenie sytuacji. Być może nawet część z osób protestujących nie ma wizji, ale powód mają – dodaje.

Nie jest zaskoczeniem, iż rolnicze protesty są popularne przede wszystkim na wsi – tam kibicuje im aż 77 proc. badanych. Myliłby się jednak ktoś, kto sądzi, że w największych miastach (pow. 250 tys. mieszkańców) zrozumienie dla rolników jest najmniejsze. Sięga ono 54 proc. To niewiele mniej niż w małych, liczących do 55 tys. mieszkańców, miastach. Tam "za" jest 55 proc. osób.

Więcej w serwisie money.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI