Podkarpackie: wojewoda zachęca gminy popegeerowskie do starania się o wsparcie

Autor: PAP 09 stycznia 2021 12:34

Podkarpackie: wojewoda zachęca gminy popegeerowskie do starania się o wsparcie Podkarpackie: wojewoda zachęca gminy popegeerowskie do starania się o wsparcie/ fot. shutterstock.com

Wojewoda podkarpacki zachęca gminy, w których kiedyś funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej, do składania wniosków o wsparcie finansowe na inwestycje w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Na piątkowej konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart namawiała gminy, w których niegdyś działały zlikwidowane już PGR-y, by starały się o wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych. Nabór ruszył 4 stycznia i potrwa do 12 lutego.

"Bardzo proszę, by jednostki samorządu terytorialnego z naszego województwa zechciały z tego mechanizmu wsparcia finansowego skorzystać. Ten fundusz wsparcia został przekierowany dla tych jednostek gminnych, na terenie których funkcjonowały PGR-y. Każda forma organizacji PGR-u jest brana pod uwagę" - zapewniła wojewoda.

Wyjaśniła, że chodzi o takie gminy, gdzie była zarówno siedziba PGR-u, jak i pola, które były uprawiane.

Dotacje będzie można przeznaczyć na wszelkie inwestycje dotyczące podstawowych potrzeb mieszkańców, jak np. budowa kanalizacji lub lokalnych oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją oraz przepompowni ścieków, dróg wewnątrz miejscowości, chodników, obiektów użyteczności publicznej, obiektów sportowych, świetlic, oświetlenia wewnątrz miejscowości, remiz strażackich.

Dofinansowanie wyniesie od 50 tys. zł do 5 mln zł. Łącznie w skali całego kraju rządowe wsparcie dla gmin popegeerowskich sięgnie 250 mln zł.

Jedna gmina może złożyć maksymalnie trzy wnioski na trzy inwestycje. Dokumenty należy składać we właściwych oddziałach terenowych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI