Poczta Polska z ofertą ubezpieczeniową na czas burz

Autor: PAP 14 lipca 2020 15:15

Poczta Polska z ofertą ubezpieczeniową na czas burz Poczta Polska oferuje ubezpieczenie "Bezpieczny Prąd"; fot. shutterstock.com

Poczta Polska oferuje ubezpieczenie "Bezpieczny Prąd", które chroni przed skutkami przepięć w instalacji elektrycznej - poinformowała spółka we wtorek w komunikacie.

"Wykupienie ubezpieczenia "Bezpieczny Prąd" zajmie chwilę, a jego koszt jest nieduży. Za 60 dni klient zapłaci tylko 4 zł. Dzięki temu ochroną ubezpieczeniową zostaną objęte sprzęty elektroniczne oraz małego i dużego AGD, które mamy w swoim gospodarstwie domowym - powiedziała rzecznik prasowy Poczty Polskiej Justyna Siwek.

"Podczas opłacania rachunku za prąd w placówce pocztowej, klient może ubezpieczyć swoje urządzenia domowe od przepięć na okres 60 dni" - czytamy. "W przypadku wystąpienia szkody, wypłacane jest mu odszkodowanie do wysokości 5 000 zł" - dodano.

Wedle Poczty ochroną ubezpieczeniową objęte są sprzęty gospodarstwa domowego, np.: lodówki, kuchenki, pralki, miksery, kuchenki mikrofalowe, odkurzacze, żelazka, suszarki do włosów oraz sprzęt audiowizualny i elektroniczny, np.: telewizory, komputery, telefony komórkowe, tablety, konsole do gier.

"Główna zaleta oferty to niska cena, co cechuje oferowane w placówkach pocztowych mikroubezpieczenia" - napisano.

Zdaniem pocztowców ich oferta to ochrona od wszystkich rodzajów przepięć i brak umownych wyłączeń odpowiedzialności w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

"Wyładowania atmosferyczne podczas burz są jedną z przyczyn powstawania przepięć, które są nagłymi i krótkotrwałymi wzrostami napięcia w liniach energetycznych do poziomu wyższego od znamionowego dla danego urządzenia" - podsumowano w komunikacie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI