Po nowym roku zapłacimy więcej za energię?www.money.pl / www.sadyogrody.pl - 20 listopada 2019 12:39


Nowy rok, nowi my. A do tego nowe, wyższe ceny. Niektóre podwyżki zafunduje nam rząd, a inne rynek. Pewne jest to, że zbieganą się w czasie i odczujemy je wszyscy - podaje money.pl.

Nieuniknione wydają się podwyżki prądu. Jak pisaliśmy w money.pl, spółki energetyczne złożyły do URE wnioski o noworoczne podwyżki cen dla gospodarstw domowych.

Nie ma pewności, o ile miałoby być drożej. Z nieoficjalnych informacji podawanych przez RMF wynika, że podwyżki mogą wynieść od kilkunastu do nawet 40 proc. Bardziej wyważony jest Narodowy Bank Polski, który prognozuje 8-procentowy wzrost cen.

W ubiegłym roku spółki walczyły o podniesienie taryfy o 30 procent. Nie odczuliśmy jej, ponieważ rząd "dofinansował" branżę elektryczną. Jednak w tym roku może nie wystarczyć w budżecie pieniędzy na opłacanie prądu dla wszystkich Polaków.

Przeciętna polska rodzina wydaje co miesiąc ok. 200 zł na opłaty za energię (tak wynika z ubiegłorocznego raportu "Portfel statystycznego Polaka"). Po podwyżce mogłoby to być 260 zł.

Więcej na money.pl.