×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

PIR wnioskuje o zmianę terminu naboru na "Modernizację gospodarstw 2021"

Autor: Podlaska Izba Rolnicza 14 stycznia 2021 15:08

PIR wnioskuje o zmianę terminu naboru na "Modernizację gospodarstw 2021" 72 PIR wnioskuje o zmianę terminu naboru na "Modernizację gospodarstw 2021"/ fot. shutterstock.com

Podlaska Izba Rolnicza złożyła wniosek do ministra rolnictwa, Grzegorza Pudy w którym podkreśla swoją aprobatę dla wiadomości o planie uruchomienia w 2021 roku naboru wniosków na "Modernizację gospodarstw rolnych" - obszar D, w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" PROW na lata 2014-2020. Jednak zdaniem PIR proponowany na czerwiec termin uruchomienia jest złym terminem dla zainteresowanych gospodarstw.

Zdaniem Podlaskiej Izby Rolniczej wczesna wiosna to lepszy termin składania wniosków o dofinansowanie zakupu maszyn i sprzętu do gospodarstw a niżeli proponowany przez ministerstwo miesiąc czerwiec.

"Wraz z tą informacją doszły do nas pogłoski jakoby nabór miał być uruchomiony w czerwcu, dlatego też występujemy z wnioskiem, aby w przypadku wyżej wspomnianego działania miało to miejsce w marcu czy kwietniu, kiedy rolnicy mają więcej czasu na zebranie i opracowanie indywidualne, czy też z doradcą, wniosków aplikacyjnych o przyznanie wsparcia. Należy mieć na uwadze, iż rolnicy rozpoczynają inwestycje w swoich gospodarstwach głównie na wiosnę" - napisał we wniosku prezes PIR, Grzegorz Leszczyński.

Leszczyński wskazał, że dofinansowanie zakupu m.in. maszyn to dla rolników bardzo ważny nabór a czerwiec nie jest dobrym czasem dla rolników, z powodu intensywnych prac w gospodarstwach. 

W ocenie samorządu rolniczego miesiąc marzec byłby korzystny także dla instytucji wdrażającej, czyli Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, bo wnioski o pomoc zyskały by na jakości i rzetelności sporządzenia.

Zdaniem PIR resort rolnictwa powinien mieć na uwadze, iż rolnicy w swoich gospodarstwach rozpoczynają inwestycje głównie na wiosnę.

Oferta maszyn rolniczych w serwisie gieldarolna.pl!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI