Pieniądze z KPO dla rolnictwa. W planach budowa min. zakładów przetwórczych

Autor: PAP Biznes 18 marca 2021 10:34

Pieniądze z KPO dla rolnictwa. W planach budowa min. zakładów przetwórczych Duże środki z Krajowego Planu Odbudowy przeznaczone zostaną na wsparcie terenów wiejskich i rolnictwa/fot. shutterstock.com

Duże środki z Krajowego Planu Odbudowy przeznaczone zostaną na wsparcie terenów wiejskich i rolnictwa, w tym na budowę punktów sprzedaży detalicznej - powiedział w Sejmie wiceminister funduszy i polityki regionalnej, Waldemar Buda.

"Środków na rolnictwo naprawdę jest sporo w Krajowym Planie Odbudowy, a będzie jeszcze więcej. 20 proc. krajowego planu odbudowy stanowią środki przewidziane na tereny wiejskie i rolnictwo. Dzisiaj rolnictwo jest bardzo silne produkcją, natomiast jest bardzo słabe z punktu widzenia sprzedaży detalicznej i sprzedaży jego produktów" - powiedział Buda cytowany w stenogramie sejmowym.
 
- Jest tu widoczne pewnego rodzaju uzależnienie od wielkich sieci, natomiast pośrednik zarabia najwięcej - powiedział Waldemar Buda.

Buda poinformował, że są propozycje powstania min. zakładów przetwórczych i punktów sprzedaży detalicznej dla rolników.

- W wielu miejscach pojawią się punkty sprzedaży detalicznej. W dużych, małych miastach będą małe ryneczki, manufaktury, gdzie te produkty będą mogły być sprzedawane bezpośrednio przez rolników" - dodał.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI