Pieniądze z dopłat płyną na konta rolników. Zobacz ile już wypłacono

Autor: www.sadyogrody.pl 21 października 2022 11:33

Pieniądze z dopłat płyną na konta rolników. Zobacz ile już wypłacono Pieniądze z dopłat płyną na konta rolników. Zobacz ile już wypłacono/ fot.shutterstock.com

ARiMR dokonuje kolejnych wypłat dopłat bezpośrednich. Proces przelewania pieniędzy postępuje. Do 20 października wykonane zostały przelewy na kwotę ponad 3,15 mld zł.

Od 17 października ARiMR przekazuje na konta rolników zaliczki z tytułu dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW za 2022 r. Do 20 października wykonane zostały przelewy na kwotę ponad 3,15 mld zł. Realizacja zaliczek potrwa do końca listopada, natomiast 1 grudnia rozpocznie się przekazywanie pozostałych kwot płatności za 2022 r.

Ile rolników dostanie dopłaty bezpośrednie?

W tegorocznej kampanii o dopłaty bezpośrednie ubiega się 1,265 mln rolników. Pula środków na ten cel to ok. 16,96 mld zł. Do 20 października 2022 r. w ramach zaliczek niemal 306 tys. beneficjentów otrzymało płatności bezpośrednie na ponad 2,63 mld zł, natomiast w ramach płatności obszarowych z PROW 2014-2020 na konta 270 tys. gospodarzy przelano ok. 519 mln zł.

Polscy rolnicy od 2019 r. otrzymują zaliczki na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie. W przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą one 70 proc., a w przypadku płatności obszarowych – 85 proc. należnych dopłat.

Zaliczki będą wypłacane na poczet wszystkich płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego, po kontrolach administracyjnych i kontrolach na miejscu (wymóg zakończenia kontroli wynika z przepisów UE).

Środki przekazywane będą wyłącznie na konta wskazane przez rolników we wnioskach o wpis do ewidencji producentów. Bardzo ważne jest zatem, by numery rachunków były aktualne. Jeżeli numer rachunku będzie nieaktywny, pieniądze wrócą do Agencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI