Opolskie: Ponad 18 mln złotych na świetlice wiejskie

Autor: PAP 17 sierpnia 2020 11:46

Opolskie: Ponad 18 mln złotych na świetlice wiejskie Przyjęte przez samorząd województwa projekty przewidują m.in. modernizację lub przebudowę 16 świetlic/ fot. shutterstock

Władze samorządowe województwa opolskiego podjęły decyzję o dofinansowaniu remontu i modernizacji domów kultury i świetlic wiejskich. Jak informuje biuro prasowe opolskiego urzędu marszałkowskiego, samorząd wyda 10,5 mln zł na projekty o łącznej wartości 18,1 mln.

Jak poinformowało biuro prasowe opolskiego urzędu marszałkowskiego, zarząd województwa podjął decyzję o dofinansowaniu 25 projektów mających na celu remont, modernizację lub doposażenie domów kultury i świetlic wiejskich w 19 gminach województwa opolskiego.

Całkowity koszt projektów to 18,1 mln złotych, z czego 10,5 mln złotych stanowić będą dotacje z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Do tej pory podpisano umowy z 24 beneficjentami na inwestycje o łącznej wartości 14,9 mln złotych, z czego 8,5 mln to dofinansowanie.

Przyjęte przez samorząd województwa projekty przewidują m.in. modernizację lub przebudowę 16 świetlic i 4 domów kultury, doposażenie 8 świetlic i jednego domu kultury, budowę i wyposażenie Centrum Integracji Społecznej w Rynarcicach i budowę wiaty tanecznej w gminie Grodków. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI