Opole: Izba Rolnicza apeluje do gmin o pomoc w szacowaniu strat po podtopieniach

Autor: Radio Opole 21 października 2020 14:57

Opole: Izba Rolnicza apeluje do gmin o pomoc w szacowaniu strat po podtopieniach Opole: Izba Rolnicza apeluje do gmin o pomoc w szacowaniu strat po podtopieniach/ fot.shutterstock.com

Izba Rolnicza w Opolu apeluje do burmistrzów i wójtów gmin, w których pola uprawne zostały zalane o wyposażenie rolników w protokoły strat w gospodarstwie. Zdaniem prezesa izby dla wielu osób w regionie to klęska porównywalna z tym, co się działo w 1997 roku -podaje Radio Opole.

- Szacujemy straty w uprawach tegorocznych, które nie zostały jeszcze zebrane, a dzisiaj stoją w wodzie albo są zalane. Po zejściu tej wody, to wszystko będzie gnić - mówi Marek Froelich. 

- Nie mamy jeszcze informacji o komisjach, które będą szacować straty na polach, dlatego Porozumienie Rolników Opolszczyzny apeluje do gmin o pomoc w szacowaniu strat. Dla dokładnego oszacowania rozmiarów, rolnicy mogą zbierać dokumentację fotograficzną - dodaje Marek Froelich.

Przypomnijmy, że podczas październikowych podtopień najbardziej ucierpiały gminy w powiatach: nyskim, głubczyckim, prudnickim, opolskim, krapkowickim i brzeskim.

 

Więcej na ten temat w Radiu Opole.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI