Od 18 października wypłata zaliczek płatności bezpośrednich

Autor: PAP 24 września 2021 08:40

Od 18 października wypłata zaliczek płatności bezpośrednich Od 18 października ARiMR rozpocznie wypłacanie zaliczek na poczet płatności bezpośrednich / fot. pixabay

Od 18 października ARiMR rozpocznie wypłacanie zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i niektórych działań obszarowych PROW - poinformował w środę resort rolnictwa.

W tym roku zaliczki będą wypłacane od 18 października br., a więc w najwcześniejszym możliwym terminie wynikającym z przepisów UE. W wyniku działań podjętych m.in. przez Polskę, Komisja Europejska umożliwiła wypłatę zaliczek za rok 2021 w zwiększonej wysokości.

Maksymalna wysokość zaliczki na poczet płatności bezpośrednich wyniesie 70 proc. wsparcia należnego rolnikowi, z tytułu wszystkich rodzajów płatności bezpośrednich. Płatności zaliczkowe będą wypłacane do powierzchni gruntów/liczby zwierząt/ilości zgłoszonych do płatności i zweryfikowanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (po kontrolach administracyjnych i kontrolach na miejscu).

Natomiast maksymalna wysokość zaliczki na poczet płatności Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniesie 85 proc.

Zaliczki PROW będą wypłacane na działania rolno-środowiskowo-klimatyczne, na zalesiania, na rolnictwo ekologiczne, na dopłaty z tytułu gospodarowania w niekorzystnych warunkach (ONW).

Stosowne rozporządzenia dotyczące zaliczek za rok 2021 MRiRW skieruje niebawem do publikacji.

Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada, a do 1 grudnia br. rozpocznie się wypłata pozostałej części dopłat bezpośrednich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI