NSZZ "Solidarność" RI zapowiada ogólnopolski protest na 3 lutego

$data.author.description Autor: JK, Farmer.pl 30 stycznia 2015 11:02

Podczas konferencji prasowej NSZZ Solidarności Rolników Indywidualnych z udziałem przewodniczącego Jerzego Chróścikowskiego oraz członka rady krajowej Janusza Walczaka i członka prezydium Józefa Kokoszki, poinformowano o ogólnopolskiej akcji protestacyjnej 3 lutego.

Według Jerzego Chróścikowskiego przewodniczącego NSZZ "Solidarności" RI, wobec nierozwiązania problemów rolników przez ministra Sawickiego, 23 stycznia rada krajowa zdecydowała o akcji protestacyjnej 3 lutego w całym kraju, z wyłączeniem Warszawy. Ostatnie spotkania nie spowodowały rozwiązania problemów przez ministra Sawickiego. Nie podjął on żadnej decyzji, która by je rozwiązała. Dialog z rolnikami ogranicza się do zapowiedzi. Trzykrotnie prosiliśmy też premier Ewę Kopacz o spotkanie, bez rezultatu.

- Czujemy się oszukani, bo rolnicy z zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego i kujawsko-pomorskiego wywalczyli porozumienie dotyczące sprzedaży ziemi, a nie jest ono realizowane. W Sejmie nadal leży ustawa o ustroju rolnym i gospodarowania gruntami jeżeli nie będzie uchwalona, to ziemia nadal dzień w dzień przepływać będzie do spółek z kapitałem zagranicznym, mimo, że obowiązuje zakaz sprzedaży ziemi cudzoziemcom. Żądamy pilnego wprowadzenia ustawy o obrocie ziemią, która zablokuje tę sprzedaż - powiedział przewodniczący Chróścikowski. 

Skandaliczne - według "Solidarności" RI jest dogadywanie się poszczególnych krajów UE w sprawie dostaw do Rosji i wypieranie Polski z rynku. 

Protesty mają być przeprowadzone w regionach zarówno na drogach albo pod urzędami. Na razie nie są jeszcze zgłoszone wszystkie miejsca protestów rolniczych. Protesty te będą organizowane w zależności od przygotowania do nich rolników. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI