Nowy minister rolnictwa: ceny nawozów to problem ogólnoeuropejski

Autor: PAP 27 października 2021 09:33

Nowy minister rolnictwa: ceny nawozów to problem ogólnoeuropejski Henryk Kowalczyk: Wzrost cen nawozów to istotny problem dla rolnictwa/ fot. PTWP

Dalsza walka z ASF i próba rozwiązania na poziomie europejskim kwestii wzrostu cen nawozów to istotne problemy, stojące przed resortem rolnictwa - ocenił we wtorek nowy minister rolnictwa i wicepremier Henryk Kowalczyk.

Jak powiedział Kowalczyk przy okazji przejmowania ministerstwa od odwołanego Grzegorza Pudy, ASF jest istotnym problemem i liczy, że uda się poczynić postępy w walce z tą chorobą. Zwrócił uwagę, że dla skutecznej walki niezbędna jest współpraca kilku ministerstw i instytucji.

Uda się rozwiązać problem wzrostu cen nawozów?

Inny problem, jaki wymienił to wzrost cen nawozów, zwłaszcza azotowych. Jest całkowicie niezależny od ministerstwa, bo to problem ogólnoeuropejski i pochodna wysokich cen gazu - zauważył Kowalczyk. "Będziemy go chcieli rozwiązywać w skali europejskiej" - zaznaczył, dodając, że na poziomie kraju rozwiązać się go nie da.

Nowy minister zapowiedział, że będzie starał się kontynuować wszystkie działania na rzecz rolników, jakie prowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wyzwania są ogromne, nie zawsze efekty spełnią 100 proc. oczekiwań, ale na pewno praca resortu będzie rzetelna - zapewnił Kowalczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI