×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowe regulacje dopuszczania środków ochrony roślin

Autor: farmer.pl 21 stycznia 2022 12:14

Nowe regulacje dopuszczania środków ochrony roślin Nowe regulacje dopuszczania środków ochrony roślin/ fot. shutterstock

MRiRW przedstawiło projekt rozporządzenia w sprawie opłat za czynności w zakresie zatwierdzania substancji czynnych, sejfnerów i synergetyków oraz czynności w zakresie zezwoleń na wprowadzanie środków ochrony roślin do obrotu, pozwoleń na handel równoległy oraz pozwoleń na prowadzenie badań.

Poprzednia nowelizacja rozporządzenia miała miejsce w 2016 r. Od tego czasu nastąpiły zmiany w zakresie ocenianej dokumentacji środków ochrony roślin oraz wprowadzane są zmiany w zakresie sposobu wykonywania oceny oraz prezentacji jej wyników w przypadku substancji czynnych – uznało MRiRW i przygotowało projekt zmian rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 lipca 2013 r. w sprawie opłat za czynności w zakresie zatwierdzania substancji czynnych, sejfnerów i synergetyków oraz czynności w zakresie zezwoleń na wprowadzanie środków ochrony roślin do obrotu, pozwoleń na handel równoległy oraz pozwoleń na prowadzenie badań.

„Z uwagi na złożoność procesu, zarówno pierwszego zatwierdzenia do stosowania w środkach ochrony roślin substancji czynnych, sejfnerów i synergetyków, a także odnowienia zatwierdzenia czy zmian w warunkach zatwierdzenia zachodzi konieczność dostosowania opłat pobieranych za czynności ocen lub uwag do tych ocen, które odzwierciedlałyby koszty pracy” – podano w uzasadnieniu.

Czytaj więcej w serwisie farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI