Nowa ustawa: będą ułatwienia w sprzedaży plonów przez sadowników

Autor: Interia Biznes 12 września 2021 16:53

Nowa ustawa: będą ułatwienia w sprzedaży plonów przez sadowników Nowa ustawa: sadownicy będą mogli sprzedawać swoje plony w weekendy/fot.pixabay.com

Zamiast supermarketów i dyskontów w niedziele mają być czynne miejskie stragany, na których handlować mają rolnicy lub osoby prowadzące z nimi gospodarstwa rolne - podaje Interia Biznes.

Posłowie mają pomysł na preferencyjne warunki sprzedaży produktów przez rolników przed zaostrzeniem przepisów dotyczących handlu w niedziele.

Nowe prawo ma umożliwić rozpowszechnienie sprzedaży bezpośredniej w miastach m.in. poprzez wprowadzanie przez władze gmin soboty i niedzieli jako dnia sprzedaży bezpośredniej. Gmina udostępniałby w sobotę i niedzielę miejsca dla rolników, którzy chcą sprzedawać swoje produkty

Jak podaje Interia, zaproponowane rozwiązania przyczynią się do zwiększenia dochodów w gospodarstwach rolnych i będą sprzyjać upowszechnianiu produktów lokalnych, skracaniu i dywersyfikacji kanałów dystrybucji poprzez tworzenie miejsc bezpośredniej sprzedaży dla spożywczych produktów lokalnych. Dodatkowo stworzenie na weekend miejsc sprzedaży dla rolników produktów rolnych i spożywczych przyczyni się również do pogłębiania powiązań producentów z konsumentami.

 

Więcej na ten temat w Interii Biznes.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI