Norbert Jakub Kaczmarczyk nowym wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi

Autor: PAP 12 listopada 2021 09:44

Norbert Jakub Kaczmarczyk nowym wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi Norbert Jakub Kaczmarczyk został nowym wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi / fot. MRiRW

Norbert Jakub Kaczmarczyk został nowym wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi - poinformował w środę resort. Kaczmarczyk jest rolnikiem, zasiada w komisjach sejmowych.

Jak przekazało MRiRW, w środę wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk "wręczył Norbertowi Jakubowi Kaczmarczykowi akt powołania na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnika Rządu do spraw Przetwórstwa i Rozwoju Rynków Rolnych".

Norbert Jakub Kaczmarczyk zasiada w sejmowych komisjach: Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Edukacji, Nauki i Młodzieży. Jest rolnikiem, współprowadzi 300-hektarowe gospodarstwo rolne - podano.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu tarnowskim na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz'15. W wyborach w 2019 r. kandydował do Sejmu już z listy PiS. Jest członkiem klubu parlamentarnego PiS.

Kaczmarczyk ukończył Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Wydział Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych, Politologia - Komunikacja Społeczna - uzyskując tytuł magistra (2013). Ukończył również Policealne Studium Rolnicze w Zespole Szkół im. Emila Godlewskiego w Piotrkowicach Małych. Pracował jako reporter TVP Kraków. W 2014 roku został wybrany Radnym Rady Miejskiej w Proszowicach, a w 2015 roku Radnym Małopolskiej Izby Rolniczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI