Nie ma możliwości ubezpieczenia sadów od gradobicia. Nawet komercyjnie

Autor: PP 29 maja 2021 16:04

Nie ma możliwości ubezpieczenia sadów od gradobicia. Nawet komercyjnie Nie ma możliwości ubezpieczenia sadów od gradu

- Żadna firma nie ubezpiecza sadów od gradobicia komercyjnie, bez dotacji, które w błyskawicznym tempie się "skończyły" - donosi broker ubezpieczeniowy. Postanowiliśmy sprawdzić jak to wygląda w firmach ubezpieczeniowych.

Jak powiedział nam Daniel Borowski z Duo Broker, PZU SA prowadziło sprzedaż komercyjnych ubezpieczeń 7 maja 2021. Był to tylko jeden dzień, po tej dacie również zaprzestano oferowania tego produktu. Wielu sadowników nie zdążyło się ubezpieczyć - ani z dotacją, ani komercyjnie.

- Zakończyliśmy już sprzedaż ubezpieczeń upraw na warunkach komercyjnych - taką odpowiedź uzyskaliśmy w biurze prasowym PZU SA. Na pytania "ile trwał sezon na ubezpieczenia na warunkach komercyjnych i co jest powodem tak szybkiego zakończenia tej sprzedaży?" - nikt nie zechciał nam odpowiedzieć.

Ubezpieczenia komercyjne nie cieszą się zainteresowaniem rolników

Zapytaliśmy także jak sytuacja wygląda w Concordia Ubezpieczenia.

- Nie mamy obecnie w ofercie komercyjnych ubezpieczeń upraw, gdyż nie cieszyły się one zainteresowaniem wśród rolników. Rolnicy są zainteresowani ubezpieczeniami z dopłatami Skarbu Państwa, gdyż dzięki nim mogą zaoszczędzić w swoim budżecie nawet do 65% wartości składki za ubezpieczenie - mówi nam Krzysztof Mrówka, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych w Concordii.

Ubezpieczenia od gradu z dotacją

3 minuty. Tyle w końcówce kwietnia - według wielu agentów ubezpieczeniowych - trwała możliwość uzyskania zgody w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń (PZU) na podpisanie umów z rolnikami na ubezpieczenie upraw od ryzyka wystąpienia gradu z dotacją z budżetu państwa. Jak podał prezes ZSRP, Mirosław Maliszewski, to kolejny skandal po sytuacji sprzed kilku tygodniu, kiedy właściwie w sposób podobny potraktowano tych, którzy chcą ubezpieczyć swoje plantacje od przymrozków. Wtedy dano ponoć 12 minut.

Czytaj także: 3 minuty... na ubezpieczenie upraw od gradu w PZU

Po tym zdarzeniu PZU mówiło, że będzie ubezpieczać sady komercyjnie. Ale nie podało, że będzie to tylko jeden dzień.

Czytaj: PZU: będzie możliwość ubezpieczenia od gradu w ramach oferty komercyjnej

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI