×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nie będzie wyodrębnienia prawnego dróg transportu rolniczego

Autor: farmer.pl 03 grudnia 2021 13:34

Nie będzie wyodrębnienia prawnego dróg transportu rolniczego Ministerstwo Infrastruktury nie widzi możliwości, ani też powodów, do wyodrębnienia prawnego dróg transportu rolniczego. / fot. shutterstock

Ministerstwo Infrastruktury nie widzi możliwości, ani też powodów, do wyodrębnienia prawnego dróg transportu rolniczego.

Ministerstwo Infrastruktury odpowiedziało negatywnie na wniosek Krajowej Rady Izb Rolniczych, w którym samorząd domagał się wyodrębnienia prawnego dróg transportu rolniczego. Izby postulowały w nim: „Drogi na obszarach wiejskich, gdzie odbywa się produkcja rolnicza powinny być oznaczone odpowiednią tablicą informacyjną wraz z ograniczeniem prędkości do 40 km/h. Pierwszeństwo na drodze transportu rolniczego powinny mieć zagwarantowane pojazdy rolnicze.”

Resort infrastruktury w odpowiedzi informuje, iż: "Minister Infrastruktury, działając na podstawie art. 244 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. — Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2020 r. poz. 256 z późn. zm.), zawiadamia, że wniosek z dnia 28 października br. w sprawie dotyczącej wyodrębnienia prawnego kategorii dróg transportu rolniczego, został uznany za bezzasadny.”

Jak argumentuje ministerstwo, w myśl ustawy o drogach publicznych drogi są zaliczone do danej kategorii (gminne, powiatowe, wojewódzkie lub krajowe) ze względu na swoją funkcję w systemie sieci drogowej i z zasady może z nich korzystać każdy użytkownik, z wyjątkami określonymi w ustawie lub innych przepisach szczególnych.

Więcej na farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI