Nawet 7 tys. euro z PROW dla rolnika po koronawirusie

$data.author.description Autor: farmer.pl 23 czerwca 2020 09:45

Nawet 7 tys. euro z PROW dla rolnika po koronawirusie Posłowie PE zwiększyli wsparcie kryzysowe/ fot. pixabay

Posłowie PE zwiększyli wsparcie kryzysowe, które państwa UE powinny wkrótce móc wypłacić rolnikom i sektorowym MŚP z unijnego funduszu rozwoju obszarów wiejskich - informuje farmer.

PE w piątek zwiększył pomoc dla rolników z funduszu rozwoju obszarów wiejskich UE - do 7 000 euro dla rolników indywidualnych, bez zmian pozostała kwota do 50 000 euro dla MŚP z sektora rolno-spożywczego.

Kwota ryczałtowa ma być płatna dłużej niż zapowiadano - nawet do 30 czerwca 2021 roku, wnioski mają zostać zatwierdzone do 31 grudnia 2020 r.

Podniesienie pułapu pomocy nastąpiło do 2 % puli środków na programy rozwoju obszarów wiejskich.

Instrument nadzwyczajny, zatwierdzony w Parlamencie 636 głosami do 21, przy 8 wstrzymujących się, pozwoli państwom członkowskim UE na wykorzystanie środków unijnych pozostałych z ich programów rozwoju obszarów wiejskich na wypłatę jednorazowej, ryczałtowej rekompensaty dla rolników i małych przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego, szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. To ukierunkowane wsparcie płynności finansowej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EAFRD) powinno pomóc im w utrzymaniu się na rynku.

Więcej w serwisie farmer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI