×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

MRiRW zrówna wysokość świadczeń dla rolników na kwarantannie i izolacji

Autor: www.sadyogrody.pl/KRIR 11 marca 2021 08:43

MRiRW zrówna wysokość świadczeń dla rolników na kwarantannie i izolacji Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dostrzegło problem sygnalizowany przez KRIR/fot. shutterstock.com

Odpowiadając na wystąpienie Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z 8 lutego 2021 r. na temat rozbieżności w świadczeniach otrzymywanych z KRUS przez rolników, w przypadku zachorowania bądź podejrzenia zakażenia COVID-19, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazał działania jakie podejmie w tej sprawie.

W związku z rozbieżnościami w świadczeniach otrzymywanych z KRUS przez rolników, w przypadku zachorowania bądź podejrzenia zakażenia COVID-19 resort rolnictwa przekazał następujące informacje.

- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dostrzegło problem sygnalizowany przez KRIR i przedstawiany nam również przez rolników w licznych rozmowach telefonicznych oraz korespondencji listowej - informuje MRiRW.

- Po przeanalizowaniu przyczyny różnego wsparcia dla osób, które zmuszone zostały decyzją administracyjną do ograniczenia lub zaprzestania swojej działalności w związku z chorobą wywołaną przez Covid-19, przygotowana została propozycja zmiany do ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2020 r., poz. 1842 z późn. zm.) - czytamy.

Zmiana dokonuje poszerzenia obecnie ujętych w ustawie sytuacji będących podstawą do ubiegania się przez rolnika i domownika o zasiłek w wysokości 50 % minimalnego wynagrodzenia, w związku z zakażeniem lub podejrzeniem zakażenia COVID-19 (kwarantanna, hospitalizacja i objęcie nadzorem epidemiologicznym), także o objęcie izolacją.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI