MRiRW: wnioski o oszacowanie strat suszowych można składać za pomocą aplikacji

Autor: PAP 13 października 2020 08:56

MRiRW: wnioski o oszacowanie strat suszowych można składać za pomocą aplikacji Wnioski o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę można składać za pomocą aplikacji publicznej do 30 listopada/ fot.shutterstock.com

Wnioski o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę można składać za pomocą aplikacji publicznej do 30 listopada - poinformowało w piątek Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

MRiRW informuje, że producenci rolni mogą składać wnioski za pomocą aplikacji "Zgłoś szkodę rolniczą", która jest dostępna pod adresem: https://aplikacje.gov.pl/app/susza/

Ponadto w aplikacji została uruchomiona dodatkowa funkcja, umożliwiająca wycofanie wniosku lub anulowanie podpisu złożonego na wysłanym wniosku, o ile wniosek ten nie został przetworzony, czyli nie został wygenerowany protokół oszacowania strat lub kalkulacja z dokonanych przez aplikację wyliczeń.

Wycofanie wniosku umożliwi usunięcie z konta danych gospodarstwa w celu umożliwienia zaimportowania danych z e-WnioskuPlus gospodarstwa rolnego do innego zalogowanego użytkownika.

Anulowanie podpisu cyfrowego złożonego na wniosku o statusie +wysłany+ umożliwi jego edycję w celu jego aktualizacji lub uzupełnienia albo wycofania. Wycofanie wniosku po anulowaniu podpisu wymaga dokonania dodatkowych czynności związanych z wycofaniem wniosku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI