×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

MRiRW: trwają prace nad wymaganiami dotyczącymi wykształcenia rolniczego

Autor: KRIR 29 listopada 2021 12:39

MRiRW: trwają prace nad wymaganiami dotyczącymi wykształcenia rolniczego MRiRW: trwają prace nad wymaganiami dotyczącymi wykształcenia rolniczego/fot. shutterstock.com

MRiRW poinformowało, iż  trwają prace dotyczące wymagań w zakresie kwalifikacji zawodowych lub umiejętności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej w gospodarstwie rolnym w ramach interwencji "Premie dla młodych rolników".

W odpowiedzi na wniosek z posiedzenia KRIR w sprawie ujednolicenia przepisów dotyczących „Młodych rolników” - wprowadzenie jednolitych wymagań dotyczących uzyskania wykształcenia rolniczego, przez takie instytucje jak ARiMR oraz KOWR, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w piśmie z dnia 25 listopada 2021 r. poinformowało , że w resorcie rolnictwa trwają prace dotyczące wymagań w zakresie kwalifikacji zawodowych lub umiejętności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej w gospodarstwie rolnym, w ramach interwencji "Premie dla młodych rolników".

Trwają również prace dotyczące zmian w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą (Dz. U. z 2012 r. poz.109).

W indywidualnych przypadkach, gdy pojawiają się wątpliwości interpretacyjne, ARiMR lub KOWR zwracają się do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o ocenę dokumentów i rozstrzygnięcie. Ministerstwo po analizie dokumentów dokonuje właściwej interpretacji w sprawie."

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI