MRiRW prowadzi rozmowy o dostępie produktów rolno-spożywczych do rynku palestyńskiego

Autor: www.sadyogrody.pl/MRiRW 21 sierpnia 2020 14:23

MRiRW prowadzi rozmowy o dostępie produktów rolno-spożywczych do rynku palestyńskiego Minister Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z Ambasadorem Palestyny w Polsce Mahmoudem Khalifą./ fot.PTWP

Minister Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z Ambasadorem Palestyny w Polsce Mahmoudem Khalifą. Celem spotkania była rozmowa nt. możliwości rozwoju dwustronnej wymiany handlowej, realizacji wspólnych projektów w dziedzinie rolnictwa, jak również perspektyw podpisania memorandum o porozumieniu o współpracy w dziedzinie rolnictwa.

Podkreślając pozycję Polski jako czołowego producenta i eksportera żywności w Europie, minister Ardanowski poruszył kwestię najważniejszych polskich postulatów w zakresie poszerzenia oraz usprawnienia dostępu produktów rolno-spożywczych do rynku palestyńskiego. Wspomniał o polskiej ofercie w zakresie mięsa „halal” i podkreślił, że zainteresowane tego typu eksportem zakłady posiadają wymagane certyfikaty, autoryzowane przez uprawnione do tego instytucje.

Ambasador Palestyny poinformował o zainteresowaniu producentów palestyńskich polskim rynkiem oraz eksportem m.in. daktyli oraz winogron.

Minister Ardanowski przekazał Ambasadorowi Khalifie zaproszenie dla Ministra Rolnictwa Palestyny do wzięcia udziału w targach POLAGRA FOOD 2020 odbywających się w dniach 28 września – 1 października 2020 r. w Poznaniu, postrzegając to jako doskonałą okazję do nawiązania kontaktów pomiędzy producentami sektora rolnego obu krajów.

Eksport polskich produktów rolno-spożywczych do Palestyny w 2019 r. osiągnął poziom 8,8 mln euro. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI