MRiRW na EEC: Planujemy wiele działań środowiskowych

Autor: AW, www.portalspozywczy.pl 27 kwietnia 2022 11:40

MRiRW na EEC: Planujemy wiele działań środowiskowych Debata Zielone rolnictwo odbyła się 27 kwietnia 2022 w ramach XIV Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach

– Wdrażamy Wspólną Politykę Rolną, ale kształtujemy ją tak, żeby była dostosowana do naszych potrzeb i możliwości – mówiła Magdalena Nowicka z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas debaty Zielone rolnictwo, która odbyła się 27 kwietnia w ramach XIV Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach.

Magdalena Nowicka z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas debaty Zielone rolnictwo podkreśliła, że misją sektora rolnego jest zapewnienie wystarczającej ilości dobrej jakości żywności.

– Ta funkcja produkcyjna nigdy nie schodziła nam z oczu. Bezpieczeństwo produkcji żywności jest kluczowe – mówiła.

Wspólna Polityka Rolna

Prelegentka przypomniała, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest na etapie przygotowania planu strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej. Reforma wchodzi z dwuletnim poślizgiem.

– Jesteśmy na etapie uzgadniania treści. Ten dokument był wysyłany do KE pod koniec ubiegłego roku. W tej chwili jesteśmy na etapie dyskusji z Komisją. Podejście pozostaje takie, jakie było. Realizujemy nowe wyzwania stawiane przez Wspólną Polityką Rolną w sposób możliwy do wdrożenia bez jakiegoś wstrząsu dla gospodarstw – tłumaczyła.

Magdalena Nowicka stwierdziła, że w związku z wojną na Ukrainie Ministerstwo nie musiało robić głębokiej rewizji tego, co zostało już przyjęte.

– Planujemy wiele działań środowiskowych. Decyzje są przemyślane. Staramy się podchodzić do tego tak, jak potrzebuje tego sektor rolny. Wszystkie cele Wspólnej Polityki Rolnej są bardzo ważne i dają się pogodzić. Odbyły się szerokie konsultacje tego dokumentu. Staramy się wszystko wyważyć. Wszystkie cele daje się pogodzić – zapewniała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI