Możliwość elektronicznego składania wniosków do ARiMR o wpis w ewidencji

$data.author.description Autor: farmer.pl 18 października 2021 16:20

Możliwość elektronicznego składania wniosków do ARiMR o wpis w ewidencji Wnioski do ARiMR o wpis i zmianę w ewidencji elektronicznie/ fot. pixabay

Projekt ustawy o zmianie ustawy o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności oraz niektórych innych ustaw wprowadza ważną zmianę: możliwość elektronicznego składania wniosku o wpis do tej ewidencji - informuje farmer.pl.

Zgodnie z projektem, możliwe będzie elektroniczne składanie wniosku o wpis i zmianę czy korektę danych za pomocą elektronicznego formularza umieszczonego na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dotychczas trzeba było składać wniosek papierowy.

Poza tym zaproponowano regulację pozwalającą, aby w przypadkach, w których wymagane załączniki, które nie zostały dołączone w formie elektronicznej do wniosku złożonego za pomocą formularza elektronicznego, mogły być przez podmiot ubiegający się o wpis do ewidencji producentów złożone bezpośrednio w biurze powiatowym ARiMR lub nadane w placówce pocztowej.

Kolejna zmiana pozwala na wykonywanie cyfrowych kopii dokumentów gromadzonych w ramach postępowań prowadzonych w sprawie wpisu do ewidencji producentów oraz wykreślenia z tej ewidencji.

Czytaj więcej w serwisie farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI